Uzavírky v Římově aneb když hlava neví, co dělá pata

Od srpna 2013 probíhá oprava mostku mezi Římovem a Holkovem. Uzavírka silnice II/155 má trvat 4 měsíce, pokud vše půjde podle plánu. 4 měsíce je pro uzavírku CELÉ komunikace poměrně dlouhá doba, vzhledem k tomu, jaké komplikace to způsobuje v souvislosti s každodenními objížďkami po dalších „tankodromech“.

Podle mého názoru by kompetentní úředník takovouto dlouhodobou uzavírku celé silnice neměl vůbec připustit a měl by trvat na částečném zprůjezdnění komunikace. A pokud to z technických důvodů není možné, měla by oprava takovéto komunikace probíhat v dvousměnném či třísměnném režimu, aby proběhla v co nejkratším termínu. To vše se dá samozřejmě smluvně zajistit, pokud by se chtělo. Zde (a nejen zde) jsou však očividně jiné zájmy. Za pozornost stojí už samotné pojmenovávání této akce jako rekonstrukce MOSTU č. 155-009 či MOST na Holkov uzavřen apod. Asi hlavním důvodem pojmenování této akce je, že mostek by se dal opravit za 1 měsíc a nemohlo by se účtovat tolik, jako se účtuje za čtyřměsíční opravu „mostu“.

Člověk by řekl, že když už se takováto oprava provádí, mají kompetentní úřednici dopředu promyšleno, kudy budou lidé po dobu opravy jezdit. Omlouvám se, pozapomněl jsem na chvíli, že žijeme v České republice. Věrchuška (“elita“) se prostě rozhodla, že se obě komunikace z Římova do Českých Budějovic uzavřou ve stejném termínu. A určitě si to i „správně“ zdůvodní – hrozící propadnutí dotace apod..

Prostě, abychom moc nezpohodlněli, uzavřela se i druhá komunikace III/15529 do Českých Budějovic a nám nezbývá než doufat, že se poslední silnice do Římova z třeboňského směru také nezačne opravovat a že vydrží stařičký most z roku 1868 (toto je skutečný MOST, viz. foto níže) přes řeku Malši, který je zároveň technickou památkou. Ještěže měli naši předkové zlaté ruce a téměř 150 let starý most, dimenzovaný pro koňské povozy, stále slouží pro osobní dopravu i pro přetížené 50-ti tunové kamiony.

Dole pod fotografiemi si v anketě můžete tipnout, za jak dlouho se bude silnice opravovat znovu.

MM

Foto: Most v Římově přes řeku Malši – technická památka rejstříkového čísla 3-5878

Rimov-objizdka-po-moste-z-roku-1868

Most_Rimov-technicka-pamatka_most_v_Rimove_uzavirka_objizdky_objizdka_v_Rimove

Most_Rimov-technicka-pamatka_most_v_Rimove_objizdka-rimov

Be Sociable, Share!
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *