Odpověď na dotazy pana Ing. Tomáše Hluštíka, člena Zastupitelstva obce Římov

Vaše otázka: „V čem naše směrnice porušuje zákon?“ je zodpovězena v první polovině článku „Směrnice o zadávání veřejných zakázek, aneb příprava trestné činnosti místní samosprávou“, konkrétně v části popisující směrnici v bodech: 2.2.1., 2.2.2., 2.2.3., 2.3.2., 2.3.3. a 2.3.4. Pokud mám na Vaši otázku odpovědět co nejstručněji, pak odpověď je taková, že podstatou mé kritiky není citace paragrafů, ale skutečnost, že úřední dokument podporuje korupci. V citovaném článku jsou všechna prokorupční ustanovení směrnice popsána. Pakliže i přes opakované přečtení této části článku tvrdíte, že nevíte v čem je směrnice protizákonná, je to podle mého názoru možné pouze ze 2 důvodů:

a) buď jste si směrnici pozorně nepřečetl,

nebo

b) máte Vy sám ze směrnice nějaký osobní prospěch.

Jiný racionální důvod mě skutečně nenapadá. Myslím si, že moje kritika směrnice je srozumitelná a pochopí ji každý nepodjatý člověk. Je mi žinantní, že Vám musím odpovědět takto, protože Vás v žádném případě nechci nijak urazit a neberte prosím moji odpověď nijak ve zlém, ale pokud po mně požadujete upřímnou odpověď na Vaši otázku „V čem naše směrnice porušuje zákon?“, nemohu Vám odpovědět jinak.

Pokud se mě ptáte, zda-li vidím něco špatného na tom, že se zastupitelstvo a Kontrolní výbor zabývaly mým článkem, který jsem poslal VÝHRADNĚ do Informačních listů obce Římov, pak odpovídám, že ANO. Vadí mi to, že úředník nedělá co má, ale účelově si dělá co chce. Já jsem článek poslal výhradně ke ZVEŘEJNĚNÍ do Informačních listů obce Římov, nikoliv zastupitelstvu či Kontrolnímu výboru. Jinými slovy, článek kritizující směrnici měl být dán ve známost širší veřejnosti, nikoli pouze autorům kritizované směrnice! V případě, že by byl článek zveřejněn v Informačních listech obce Římov (jak bylo starostou původně přislíbeno) a následně by byl probírán na zastupitelstvu či jakýchkoliv jiných orgánech obce, bylo by vše v naprostém pořádku. Jestliže jste ale zveřejnění článku zamítli, neměli jste ŽÁDNÉ právo dále s cizím článkem jakkoliv manipulovat. Je mi líto, že Vy tento rozdíl nevidíte.

Co se týká odpovědí na otázky, rád bych Vám jen připomenul, že já jsem řadový občan Římova a dosud jsem od Vás, coby zastupitele obce Římov, nedostal odpověď na poměrně důležité dotazy týkající směrnice o zadávání veřejných zakázek. Dovolím si proto tyto otázky PŘIPOMENOUT V DALŠÍM ČLÁNKU A PROSÍM O JEJICH ZODPOVĚZENÍ. Děkuji.

Milan Mikeš

Be Sociable, Share!
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *